F.H.U. Marbit
KOMPUTERY, NOTEBOOKI, TABLETY, SMARTFONY, TYLKO NAJLEPSZE CENY!

Fotowoltaika

Nasza firma wykorzystuje sprzęt wysokiej klasy w celu zapewnienia klientowi niezwodnej pracy instacji fotowoltaicznej, dlatego korzystamy głównie z falowiników firm takich jak: SolarEdge, Huawei, Fronius czy Growatt oraz modułów firm Risen, JaSolar czy Longi, które cieszą się niezawodnością i uznaniem na rynku. W swej ofercie posiadamy również falowniki: Sofar, Orvaldi i Qoltec oraz moduły: Qcell, Boviet, JinKo, Sharp, LG, EXE Solar czy Heckert Solar .

Falowniki Huawei


Inwerter Huawei Sun2000-3KTL-M0

Inwerter Huawei Sun2000-5KTL-M0

Inwerter Huawei Sun2000-8KTL-M0

Inwerter Huawei Sun2000-10KTL-M0

Inwerter Huawei Sun2000-17KTL-M0

Inwerter Huawei Sun2000-20KTL-M0

Moduły Risen


MODUŁ PV RISEN ENERGY RSM 60-6-280P POLY SILVER

MODUŁ PV RISEN ENERGY RSM72-6-335P POLY SILVER

MODUŁ PV RISEN ENERGY RSM60-6-280P POLY SILVER

MODUŁ RISEN ENERGY RSM 120-6-335M MONO HALF CUT BLACK

MODUŁ RISEN ENERGY RSM 120-6-330M MONO HALF CUT BLACK

Rodzaje Paneli

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na 2 główne grupy dostępne obecnie na rynku:


Moduły monokrystaliczne:

Moduły fotowoltaiczne wytworzone z ogniw monokrystalicznych posiadają obecnie najwyższą sprawność wśród wszystkich modułów fotowoltaicznych oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu: wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnie równego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Oznacza to jednak ekstremalnie wysoki nakład produkcyjny i znacznie wyższe koszty.




Moduły polikrystaliczne:

Moduły polikrystaliczne, jak również moduły multikrystaliczne produkowane są w korzystniejszym ekonomicznie procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga. Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ. Ten pośredni produkt nazywany jest również "płytką". Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw fotowoltaicznych polikrystalicznych nie jest znacząco niższa od sprawności ogniw monokrystlicznych. Ponadto ogniwa polikrystaliczne z uwagi na rozsądny stosunek jakości do ceny są najczęściej wybierane przez Klientów (w ponad 90% instalacji).

Rodzaje Inwerterów



W zależności od tego, czy inwerter łączy się z siecią, można stosować podział na falowniki sieciowe i wyspowe.


Inwerter wyspowy (off-grid)

Taki inwerter nie nawiązuje połączenia z siecią. Oznacza to, iż nie może oddawać do niej energii, ale zazwyczaj ma możliwość ładowania akumulatorów. Falowniki wyspowe dostosowują napięcie jedynie do potrzeb podłączonych urządzeń lub akumulatorów. Często mikroinwertery i inwertery stringowe są jednocześnie inwerterami wyspowymi. Tego typu rozwiązanie często stosuje się w domkach letniskowych.


Inwerter sieciowy (on-grid)

Nawiązuje połączenie z siecią i dzięki temu może oddawać nadwyżki produkowanej energii, nie może jednak ładować akumulatorów. Ze względu na połączenie z siecią, inwertery dostosowują napięcie do tego sieciowego. W przypadku zaniku napięcia w sieci instalacja fotowoltaiczna również nie będzie produkować prądu. Jest to związane z zabezpieczeniem antywyspowym, ponieważ osoby zajmujące się naprawą awarii mogłyby zostać porażone prądem z lokalnych mikroźródeł. Na rynku pojawiają się inwertery, które dzięki wykorzystaniu urządzeń separujących instalację umożliwiają pracę wyspową. Często inwertery centralne są jednocześnie sieciowymi.




W zależności od tego, do ilu faz przyłącza się falownik, stosuje się podział na jedno i trzyfazowe. Fazy pozwalają na zmniejszenie obciążenia sieci, gdyż jednorazowo może być do niej podłączonych więcej urządzeń. Podział na fazy umożliwia równomierne rozłożenie obciążenia.


Falowniki jednofazowe

Są stosowane w instalacjach o małej mocy (do kilku kW), łączą się z siecią za pomocą trzech przewodów: L, N, PE.(L (fazowy), N (neutralny) i PE (ochronny))
Inwerter podłącza się pod najbardziej obciążoną podczas dnia fazę, gdy pracuje instalacja fotowoltaiczna. Przykładowo jeśli instalacja produkuje 3kW, a odbiorniki pobierają na każdej z faz pobierają po 1kW, inwerter zaspokoi potrzeby jedynie jednej fazy, na którą jest wpięty, a nadwyżkę 2kW odda do sieci. Na pozostałych dwóch fazach odbiorniki będą pobierały po 1kW z sieci.



Falowniki trójfazowe

Przeznaczone dla większych instalacji o mocy wyższej niż kilka kW. Połączenie z siecią nawiązują za pomocą przewodów: L1, L2, L3, N, PE.(L1, L2, L3 (fazowe), N (neutralny) i PE (ochronny))
Nawet w przypadku falowników o niższej mocy te trójfazowe w porównaniu do jednofazowych osiągają lepsze wyniki. Przede wszystkim równomiernie wprowadzają energię do każdej z faz dzięki czemu rozkładają obciążenie w budynku, ograniczają też wartość prądu w każdej z faz dzięki czemu sieć jest stabilniejsza. Większość budynków posiada trójfazową instalację elektryczną, z tego powodu lepiej sprawdzi się w niej inwerter trójfazowy. Zapewni on symetryczne zasilanie każdej z faz. Dla podanego wcześniej przykładu instalacji produkującej 3kW inwerter trójfazowy rozdysponuje moc na bieżące potrzeby każdej z faz. Dzięki temu nie będzie potrzeby pobierania z sieci, a zaspokajania potrzeb całkowicie wykorzystując bieżącą produkcję energii. Wzrost autokonsumpcji czyli poziomu wykorzystania wyprodukowanej energii na własne potrzeby oznacza spadek wydatków związanych z poborem energii na pokrycie niedoborów energii.


Wybierz interesujący Cię produkt i sprawdź naszą bogatą oferte,podzespołów i zestawów komputerowychm urządzeń peryferyjnych oraz notebookbów, a także bogaty wachlasz podzespołów i perfyferji komputerowych.

Wszystkie ceny w ofertach, są cenami sugerowanymi i mogą się nieco różnić od obecnych.